2013 januárjában Kamilla hasa felpuffadt, a szeme pedig bedagadt. Feltűnően fáradékony volt, csak 2-3 órát tudott ébren tölteni, annak ellenére, hogy egész éjszaka aludt. Az arca sápadttá vált, étvágya pedig nem volt. A kislányt alaposan kivizsgálták egy gyermekklinikán, ahol kiderült: Kamilla leukémiás.
„Akkor azt hittem, megnyílik a lábam alatt a föld. Pakolni sem tudtam, csak a kislányomat szorongattam, nem lehet, nem lehet. Ez nem lehet igaz.”–mesélte Katalin, a kislány anyukája.
A klinikán azonnal megkezdték a leukémiás kislány kezelését. A legnagyobb nehézséget a gyógyszerek beadása jelentette. Kamilla nehezen fogadta el a keserű pirulákat. Eközben elkezdődött a kemoterápiás kezelés is. A kezelés első felében zajló szteroidos kezelés nagyon legyengítette a leukémiás kislányt, mivel ez az izomzat elgyengülésével jár, valamint hangulatingadozásokat is okozhat.
A család szerencsére közel lakik a kórházhoz, így a kezelések szüneteiben haza mehetnek. A higiéniára fokozottan figyelniük kell, hiszen a kezelések miatt legyengül a védekező képesség.
Katalin: „Nehéz volt látni, hogy az örökmozgó, mindig vidám, csupa mosoly kis csemeténk nemhogy járni, de még felülni vagy az oldalára fordulni sem tud, rossz a hangulata, kedvetlen.
Az első 33 nap után a szteroidos kezelés véget ért. Kamilla újra tanult járni. Azóta újra szalad, jókedvű, mint bármelyik másfél éves gyermek. A kezelést jól viseli, a kórházban jól érzi magát. Szerencsére nem veszítette el a „gyermekségét”. Rengeteget beszél, imádja a színes képes könyveket, a zenét, motorozik, kavicsokat gyűjt.
Azóta voltak persze bonyodalmak, hörghurut, májfunkció emelkedés, de tényleg nagyon erős, stramm kislányunk van, aki nagyon hősiesen visel mindent, legyen az hányás vagy vérvétel.
A kezelés azóta is zajlik, várhatóan 7-8 hónapot vesz majd igénybe az intenzív kemoterápiás kezelés, majd további két évig kell szednie a fenntartó kezelés részeként gyógyszereket. Majd újabb 5 év, amikor kimondhatják: meggyógyult.
Az eredmények bíztatóak, az akut limfoid leukémia gyermekkorban jól gyógyítható. A kezelések alatt rendszeresen vesznek csontvelő mintát, ebből állapítják meg, hol tart a gyógyulás. Kamilla jelenleg remissziós.
Sajnos a betegség nemcsak lelkileg viseli meg a meg a családot, hanem anyagilag is. Én Gyed-en vagyok, szeptembertől már csak Gyes-t kapok, a férjem fizetésének nagy részét pedig a lakástörlesztőre fordítjuk.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a segítséget az Együtt A Leukémiás Gyermekekért Alapítványnak, amit hónapról-hónapra nyújtanak számunkra.”
Mi pedig sok erőt és kitartást kívánunk az egész családnak, Kamillának pedig mihamarabbi teljes gyógyulást!
Kamilla 2013 óta családtámogatási programunkban vesz részt, amely programot az adó 1 százalék felajánlásokból finanszírozunk.